Virágvasárnap

VIRÁGVASÁRNAP

2017.Április 9. Vasárnap.   liturgikus szín: piros                            II. zsoltárhét

1. A hét folyamán csütörtökig a szokott rendben lesznek a szent­miséink. Nagycsütörtökön, nagypénteken és nagyszombaton reggel nincs szentmise.
  2. A húsvéti szent három nap csütörtök este 6 órakor, az utolsó va­csora emlékére bemutatott szentmisével kezdődik templomunk­ban. Ezt követi az oltárfosztás és a virrasztás.
  3. Nagypéntek – ne feledkezzünk meg róla – szigorú böjt. Délután 3 órakor tartjuk a közös keresztúti imádságot, ezt követi kb. ¾ 4-kor a nagypénteki szertartás a passióval, kereszt előtti hódo­lattal és szentáldozással.
  4. Nagyszombaton a templom a reggel 8-12-ig lesz nyitva, délelőtt szentsír látogatásra bármikor betérhetünk. Templomot délután 5 órakor nyitjuk.
  5. A húsvéti vigília szertartása a szokásainknak megfelelően szom­baton este 6 órakor kezdődik a tűzszenteléssel, majd a húsvéti örömének, az olvasmányok és a szentmise következik a keresztségi fogadás megújításával, végül a feltámadási szertartás. A szertartás után húsvéti ételmegáldást végzünk.
  6. Húsvétvasárnap és húsvéthétfőn is a vasárnapi rend szerint lesz­nek a szentmisék, 9 órakor, 11 órakor és este 18 órakor.

H E T I      M I S E S Z Á N D É K O K

8. SZOMBAT Köznap, (lila) 18˚˚ Élő Andrásért