Urunk Bemutatása (Gyertyaszentelő Boldogasszony) ünnepe

URUNK BEMUTATÁSA (Gyertyaszentelő Boldogasszony) ünnepe

2020. február 2. Vasárnap liturgikus szín: fehér  III. zsoltár hét

HIRDETÉS:

SZENT BALÁZS PÜSPÖK ÉS VÉRTANÚ emléknapján február 3-án, hétfőn reggel 7 órakor, és este 6 órakor tartunk szentmisét. Minden szentmisében „Balázs áldásban” részesítjük a kedves testvéreket.

ELSŐ HÉT: Szerdán reggel a 7 órai szentmisében a Rózsafüzér Társulat februári imaszándékának ismertetése. Csütörtökön este 6 órakor szentségimádást tartunk a papi és a szerzetesi hivatásokért. Pénteken reggel fél 7-kor, gyónási lehetőség mindazok számára, akik első pénteken kívánják elvégezni a szentgyónásukat.

EGYHÁZKÖZSÉGI KÉPVISELŐ-TESTÜLETI GYŰLÉS: 2020. február 13-án, csütörtökön fél 6-kor, a plébánia közösségházában. Téma: A 2019-2020-as zárszámadás és költségvetés megtárgyalása.

BETEGEK KENETÉNEK FELVÉTELE, a BETEGEK VILÁGNAPJÁHOZ KAPCSOLÓDÓAN: A betegek kenete nem az utolsó kenet! Aki súlyos testi vagy lelki beteg, vagy komoly műtét előtt áll, vagy 70 éves elmúlt már, az kérheti a beteg szentségének a felvételét. Feltétele a szentgyónás”Kegyelmi állapot”. Szent II. János Pál pápa február 11-ét, a Lourdes-i jelenések első napjának évfordulóját (1858. február 11.) a betegek világnapjává tette. Így az idősebb testvérek minden évben felvehetik ezt a szentséget, megerősítést nyerve a szenvedő Krisztustól. Az Egyház gyakorlata így az apostoli hagyományra vezet vissza, amikor a betegek kenetét kiszolgáltatja. Nálunk 2020. február 9-én, a vasárnap délelőtt 11 órai szentmise keretében szolgáltatjuk ki. Kérnénk, mindazokat a kik a szentséghez járulnak, előtte iratkozzanak fel a sekrestyében.

KATOLIKUS FARSANGI BATYÚS BÁL: 2020. február 14. Péntek este 18 órakor kezdődik, az Ipari Iskola tornatermében, megközelíthető az iskola főbejárata a porta felől. Belépő díj nincs, önkéntes felajánlást szívesen várunk, ez azért fontos, hiszen vannak költségei a bálnak. Élő zene és tánc jó hangulat várja az érdeklődőket, Szalai Balázs énekes-zenész szórakoztatja a nagyérdemű közönséget.

H E T I M I S E S Z Á N D É K O K

1. SZOMBAT Köznap, Szűz Mária szombati emléknapja 18˚˚ élő Klára és családja
2. VASÁRNAP III. Zsoltárhét

URUNK BEMUTATÁSA (Gyertyaszentelő Boldogasszony)