Urunk Bemutatása (Gyertyaszentelő Boldogasszony) ünnepe

 

URUNK BEMUTATÁSA (Gyertyaszentelő Boldogasszony) ünnepe

2020. február 2. Vasárnap liturgikus szín: fehér  III. zsoltár hét

HIRDETÉS:

SZENT BALÁZS PÜSPÖK ÉS VÉRTANÚ emléknapján február 3-án, hétfőn reggel 7 órakor, és este 6 órakor tartunk szentmisét. Minden szentmisében „Balázs áldásban” részesítjük a kedves testvéreket.

ELSŐ HÉT: Szerdán reggel a 7 órai szentmisében a Rózsafüzér Társulat februári imaszándékának ismertetése. Csütörtökön este 6 órakor szentségimádást tartunk a papi és a szerzetesi hivatásokért. Pénteken reggel fél 7-kor, gyónási lehetőség mindazok számára, akik első pénteken kívánják elvégezni a szentgyónásukat.

EGYHÁZKÖZSÉGI KÉPVISELŐ-TESTÜLETI GYŰLÉS: 2020. február 13-án, csütörtökön fél 6-kor, a plébánia közösségházában. Téma: A 2019-2020-as zárszámadás és költségvetés megtárgyalása.

BETEGEK KENETÉNEK FELVÉTELE, a BETEGEK VILÁGNAPJÁHOZ KAPCSOLÓDÓAN: A betegek kenete nem az utolsó kenet! Aki súlyos testi vagy lelki beteg, vagy komoly műtét előtt áll, vagy 70 éves elmúlt már, az kérheti a beteg szentségének a felvételét. Feltétele a szentgyónás”Kegyelmi állapot”. Szent II. János Pál pápa február 11-ét, a Lourdes-i jelenések első napjának évfordulóját (1858. február 11.) a betegek világnapjává tette. Így az idősebb testvérek minden évben felvehetik ezt a szentséget, megerősítést nyerve a szenvedő Krisztustól. Az Egyház gyakorlata így az apostoli hagyományra vezet vissza, amikor a betegek kenetét kiszolgáltatja. Nálunk 2020. február 9-én, a vasárnap délelőtt 11 órai szentmise keretében szolgáltatjuk ki. Kérnénk, mindazokat a kik a szentséghez járulnak, előtte iratkozzanak fel a sekrestyében.

KATOLIKUS FARSANGI BATYÚS BÁL: 2020. február 14. Péntek este 18 órakor kezdődik, az Ipari Iskola tornatermében, megközelíthető az iskola főbejárata a porta felől. Belépő díj nincs, önkéntes felajánlást szívesen várunk, ez azért fontos, hiszen vannak költségei a bálnak. Élő zene és tánc jó hangulat várja az érdeklődőket, Szalai Balázs énekes-zenész szórakoztatja a nagyérdemű közönséget.

H E T I M I S E S Z Á N D É K O K

1. SZOMBAT Köznap, Szűz Mária szombati emléknapja 18˚˚ élő Klára és családja
2. VASÁRNAP III. Zsoltárhét                     

URUNK BEMUTATÁSA (Gyertyaszentelő Boldogasszony)

9˚˚

11˚˚

18˚˚

Élő Balázs és Barna

Anett testi-lelki gyógyulásáéért

elhunyt Nagyszülőkért és Szülőkért

3. HÉTFŐ Köznap, Szent Balázs püspök és vértanú emléknapja.                       7˚˚

18˚˚

Judit testi-lelki gyógyulásáéért
4. KEDD Köznap a betegekért 7˚˚

13˚˚

Segítő Szűzanya Tiszteletére

TEMETÉS: Lipót Tamás Andorné

sz: Árnhoffer †JUDIT Emillia

Vp. Dózsa városi temető koporsós

5. SZERDA Köznap Szent Ágota szűz és vértanú emléknapja. 7˚˚

 

elhunyt Édesanyáért

Rózsafüzér társulat, élő és elhunyt tagjaiéért

6. CSÜTÖRTÖK Köznap Miki Szent Pál és társai vértanuk emléknapja.                        7˚˚ élő Lelkipásztorokért és a

papi-szerzetesi hivatásokért

7. PÉNTEK Köznap, Jézus Szentséges Szívéről. 7˚˚

11˚˚

Tisztítótűzben szenvedő lelkekért

TEMETÉS: Verő Tivadarné

sz: Tamásfalvi †GYÖRGYI

Vp. Vámos úti temető urnás

8. SZOMBAT Köznap, Emiliáni Szent Jeromos és Bakhita Szent Jozefina szűz emléknapja. 18˚˚ élő családtagokért és

elhunyt László és elhunyt Aranka testvérekért

9. VASÁRNAP IV. Zsoltárhét                     

ÉVKÖZI 5. VASÁRNAP

9˚˚

11˚˚

18˚˚

elhunyt Antal és elhunyt Katalin szülőkért

Pro Populo

elhunyt Vilmos elhunyt Margit és elhunyt Józsefért

 

 

Comments are closed.