A Szentolvasó, vagy másnéven Rózsafüzér imádkozásával Isten Anyját tiszteljük és megváltásunk titkaira emlékezünk. A Szentolvasó egy-egy szakaszát “tizednek” nevezzük. Minden tized egy Miatyánkkal kezdődik, rnajd tíz Üdvözlégy következik, melybe a “titkot” befűzzük, végül egy Dicsőség zárja. A teljes Szentolvasó tizenöt tizedből áll, melyet három részre osztunk.

Az imák elvégzésének módja:
Mindenki önállóan, az általa meghatározott időpontban naponta imádkozza el a neki jutó tized rózsafüzért. (Önként lehet többet is, de azt csak Isten tartja számon.) Keresztvetést követően először 1 Miatyánkot, majd 10 Üdvözlégyet kell elmondani az arra a hónapra meghatározott titokkal, végül egy Dicsőség és egy keresztvetés következik. Akinek ideje, lelkesedése engedi, további imákat is hozzáfűzhet a kötelezőkhöz.

A rózsafüzért keresztvetéssel kezdjük, majd elmondjuk az Apostoli hitvallást. Az első szemekre elmondjuk a bevezető imákat: Mi Atyánk…, három Üdvözlégy Mária a megfelelő titkokkal és Dicsőség. Ezt követően kezdjük az első tizedet a Miatyánkkal és a tíz Üdvözléggyel. A tizedek végén a Dicsőséget imádkozzuk. Sok helyen szokásban van, hogy elimádkozzák a következő imádságot:

Ó, Jézusom, bocsásd meg bűneinket, ments meg minket a pokol tüzétől, vidd a mennybe a lelkeket, különösen azokat, akik legjobban rászorulnak irgalmadra.

Az örvendetes olvasó

3. aki nekünk a Szentlelket elküldte;,
4. aki téged, Szent Szűz, a mennybe fölvett,
5. aki téged, Szent Szűz, a mennyben megkoronázott,

Valamennyi rózsafüzért követően elimádkozhatjuk a loretói litániát vagy pedig az alábbi könyörgést:

Imádkozzál érettünk, Istennek szent Anyja!
Hogy méltók lehessünk Krisztus ígéreteire!

Könyörögjünk! Urunk, Istenünk, a te egyszülött Fiad életével, halálával és feltámadásával megszerezte nekünk az örök élet jutalmát: add meg, kérünk, hogy e titkokról a Boldogságos Szűz Mária szentolvasójának elmondásával megemlékezve, higgyük, amit magukban foglalnak, és elnyerjük, amit ígérnek. Krisztus, a mi Urunk által. Ámen.

Ha csak énekekkel imádkozzuk a rózsafüzért, az egy-egy tizedre vonatkozó éneket mindig a tized előtt énekeljük. Felhasználhatjuk azokat az énekeket, melyek a rózsafüzér szentírási szakaszokkal történő imádkozásakor szerepelnek, de énekelhetők más énekek is a népénektárból, amelyek megfelelnek az imádkozott tized jellegének.

II. JÁNOS PÁL PÁPA ROSARIUM VIRGINIS MARIAE apostoli levele a szent rózsafüzérről

Első Szerdák az év folyamán

a Rózsafüzér Társulat Élő és Elhunyt Tagjaiért:

Január 8. Szerda 18 órakor mise

Február 5. Szerda 18 órakor mise

Március 5. Szerda 18 órakor mise

Április 2. Szerda 18 órakor mise

Május 7. Szerda 18 órakor mise

Június 4. Szerda 18 órakor mise

Július 2. Szerda 18 órakor mise

Augusztus 6. Szerda 18 órakor mise

Szeptember 3. Szerda 18 órakor mise

Október 1. Szerda 18 órakor mise

November 5. Szerda 18 órakor mise

December 3. Szerda 18 órakor mise

Általános: Hogy előmozdítsunk egy olyan hiteles gazdasági fejlődést, amely tiszteletben tartja valamennyi ember és valamennyi nép méltóságát.

Missziós: Hogy a különböző hitvallások keresztényei a Krisztustól akart egység felé haladjanak.