NAGYBÖJT II.VASÁRNAPJA

2020.  Március 8.              liturgikus szín: lila                         II. zsoltárhét

INTÉZKEDÉSEK

JÁRVÁNY MEGELŐZÉSE ÉRDEKÉBEN

A ránkbízottakért érzett felelősségtől vezérelve a COVID-19 járvány Magyarországra való betörése után az alábbi rendelkezések lépnek életbe:

1. Templomok
  • Kérjük a szentmiséken a kézfogás és a nyelvre áldoztatás elhagyását és a kézbe áldoztatás általánossá tételét;
  • kérjük a paptestvéreket, hogy a szentmisék előtt és után fertőtlenítsék kezüket vagy vírusok ellen hatékony folyékony kézfertőtlenítő szappannal vagy alkoholos kézfertőtlenítővel;
  • a gyóntatóhelység legyen rendszeresen szellőztetve, a gyóntatórácsra kérjük fólia rögzítését;
  • kérjük a szenteltvíztartók kiürítést, azok használatának mellőzését;
  • amennyiben hatóság elrendeli a tömegrendezvények betiltását, ez vonatkozhat nagy létszámú egyházi rendezvényekre is.
  1. Egyházi intézmények, iskolák és plébániák
  • Kérjük, mindenben kövessék az illetékes állami szervek előírásait;
  • kérjük a gyakori, lehetőleg óránkénti, gondos szellőztetés elvégzését;
  • kérjük, hogy az illemhelységek mindig legyenek ellátva elegendő szappannal, papírtörülközővel és egészségügyi papírral;
  • kérjük a kézfertőtlenítési lehetőség biztosítását az épületbe belépők, az illemhelyet használók számára, valamint az étkezésre szolgáló helységekben (pl. szenzoros alkohol tartalmú kézfertőtlenítőszer adagoló).
  1. Betegellátás
  • Kérjük a betegellátásban résztvevőket az országos tisztifőorvos által kiadott járványügyi rendelkezések betartására;
  • a házi betegellátásban kérjük a paptestvéreket, hogy a látogatás előtt és után fertőtlenítsék kezüket.

Budapest, 2020. március 5.

a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia

KATEKUMENÁTUS: Szentségekre (keresztelés, elsőszentáldozás, bérmálás), való felkészülés időpontja, heti alkalommal hétfőn és kedden, a plébánián délután 17 órától.

KERESZTÚTI IMÁDSÁG A TEMPLOMBAN: Nagyböjt péntekjein este 6 órakor keresztúti imádságot végzünk itt a templomban.

H E T I M I S E S Z Á N D É K O K

7. SZOMBAT 18˚˚ Élő Tamásért és családjáéért