Nagyböjt 3. vasárnapja

 

NAGYBÖJT 3. VASÁRNAPJA

2017. Március 19. Vasárnap.   liturgikus szín: lila                        IV. zsoltárhét

  1. KERESZTÚTI IMÁDSÁG: Nagyböjt péntekjein este 6 órakor keresztúti imádságot végzünk itt a templomban.
  2. NAGYBÖJTI TARTÓS ÉLELMISZER GYŰJTÉS: március 25-26. Lehetőség szerint tartós élelmiszerrel járuljunk hozzá az egyház segélyakciójához. A legkisebb adománnyal is a felebaráti szeretet csodája valósul meg közöttünk. A templomainkban összegyűjtött élelmiszer felajánlások nem csak táplálékot jelentenek, hanem üzenetet is visznek magukkal, a gondviselő Isten kézzelfogható szeretetét a nélkülöző családokba.
  3. NAGYBÖJTI LELKIGYAKORLAT.: Lelkigyakorlatos szentmise első nap, március 30-én, csütörtökön este 6 órakor. Második nap, március 31-én, pénteken este 6 órakor, előtte a keresztúti imádságot pénteken délután 5 órakor Csermely András diakónus testvérünk végzi. Harmadik nap, április 1-én, szombaton este 6 órakor. A lelkigyakorlatos szentmisék előtt egy órával gyónási lehetőséget biztosítunk a kedves testvérek számára. A lelkigyakorlat vezetője, Főtisztelendő Dr. Janka Ferenc görög katolikus parókus teológiai tanár.

H E T I     M I S E S Z Á N D É K O K

18. SZOMBAT Köznap, (lila) 18˚˚ †József

Beteg édesanya testi-lelki gyógyulásáéért

19. NAGYBÖJT 3. VASÁRNAPJA

IV. zsoltárhét (lila)

9˚˚

11˚˚

18˚˚

† József lelki üdvéért

Ad. int. Ord.

†László és †Piroska

20. HÉTFŐ Köznap, (lila) 7˚˚

10˚˚

Elhunyt Szülőkért

GYÁSZMISE: dr. Szabó Gyuláné

sz: Battistella †MÁRIA

21. KEDD Köznap, (lila) 7˚˚ Élő Mártonért és Élő Rékáért
22. SZERDA Köznap, (lila) 7˚˚

18˚˚

Elhunyt Ilona

Elhunyt Elek és Elhunyt Ilona

23. CSÜTÖRTÖK Köznap, (lila) 7˚˚ Elhunyt Sándor és Elhunyt Gábor
24. PÉNTEK Köznap, (lila)

Írországi Szent Patrik püspök

7˚˚

18˚˚

Élő és Elhunyt Családtagokért

Hittanos Gyermekek Keresztútja

25. SZOMBAT Köznap, (lila) 16˚˚

  18˚˚

50. éves Házassági évf. megerősítés

Szentgyörgyi Sándor és Hontai Zsuzsanna

Elhunyt Szülőkért

26. NAGYBÖJT 4. VASÁRNAPJA

I. zsoltárhét (lila)

9˚˚

11˚˚

18˚˚

Elhunyt Jenő

Pro Populo

†Ildikó

Comments are closed.