HÚSVÉT 6. VASÁRNAPJA

 

HÚSVÉT 6. VASÁRNAPJA

  1. Május 17.           liturgikus szín: fehér               I. zsoltárhét

 

A Kormány megkezdte a járványügyi rendelkezések országos enyhítését. Ez lehetőséget ad arra, hogy május 18. napjától a hétköznapi szentmisék hívek részvételével való templomi bemutatására. A vasárnapi szentmisék bemutatásával kapcsolatban a járványügyi helyzet figyelembevételével  a Veszprémi Főegyházmegye által kiadott érseki rendeletek még életben vannak. A hétköznapi szentmisék nem jelentenek olyan hívő létszámú közösség templomi egybegyűlését, ami veszélyeztetné a jelenlévők egészségét.  A hétköznapi reggel 7 órás szentmisén való részvétel biztosítani tudja a hívek fokozatos lelki visszatérését a templomba és a hívő közösségbe. Lehetőséget ad arra, hogy megtanuljuk a szeretetteljes keresztény viselkedést a templomi szertartásokon a járványügyi helyzetben is. Figyelemmel követjük a Magyarországi járványügyi helyzetet és a kormány által kiadott rendelkezéseket, maradéktalanul betartjuk. A Veszprémi Főegyházmegyében Dr. Udvardi György érsek hivatalos rendelkezései számunkra elfogadottak és kötelező érvényűek.

 

A Plébániairoda kedden és csütörtökön délelőtt 9-12 óráig tart nyitva.

Elérhetőség: 06/20/823-2674, plebania@reginamundiplebania.hu,

8200 Veszprém, Dózsa Gy. u. 9.

A vonalas telefonszám helyet a fenti mobil számot használjuk!

 

H E T I M I S E S Z Á N D É K O K

16. SZOMBAT Köznap, Nepomuki Szent János áldozópap és vértanú. e 18˚˚ elhunyt Szülőkért †Ilona és †József
17. HÚSVÉT 6. VASÁRNAPJA

II. Zsoltárhét

élő közvetítés

10˚˚ elhunyt Vilmos testvérért

 

16. Házassági évfordulóért

18. HÉTFŐ Köznap, I. Szent János pápa és vértanú. e 7˚˚ elhunyt József és elhunyt Ferenc
19. KEDD Köznap 7˚˚ élő Családtagokért
20. SZERDA Köznap, Sienai Szent Bernardin áldozópap. e 7˚˚ elhunyt József és elhunyt Irén
21. CSÜTÖRTÖK Köznap, Magellán Szent Kristóf áldozópap és társai, vértanúk. e 7˚˚ elhunyt Rozália
22. PÉNTEK Köznap, Casciai Szent Rita özvegy. e 7˚˚ élő Imre élő Csaba és élő Dezső
23. SZOMBAT Köznap, Boldog Apor Vilmos püspök és vértanú. e 18˚˚ élő Dezsőért
24. HÚSVÉT 7. VASÁRNAPJA

URUNK MENYBEMENETELE

III. Zsoltárhét

élő közvetítés

10˚˚ elhunyt János Édesapáért

 

élő Eszter és elhunyt Édesapáért

 

Comments are closed.