ÉVKÖZI 6. VASÁRNAP

2018. Február 11. Vasárnap.               liturgikus szín: zöld                           II. Zsoltárhét

1. BETEGEK KENETÉNEK FELVÉTELE Vasárnap van a betegek világnapja is. Ehhez kapcsolódva tartjuk itt a templomban a betegek napját, és a délelőtt 11 órai szentmisén szolgáltatjuk ki a betegek kenetét azon testvére­inknek, akik idős koruk vagy betegség miatt veszélyben vannak és kérik ezt a szentséget.

2. SZILÁGYI ÁLTALÁNOS ISKOLA felvételt hirdet leendő elsős gyerekek számára. Február 12-én, 17 órától iskola-bemutató tájékoztatót, február 13-án és 20-án 8-10 óráig nyílt órákat tartanak a leendő elsősök szüleinek a Szilágyi Iskola főépületében.

3. HAMVAZÓSZERDA Nagyböjtkezdete, szigorú böjti nap. A reggel 7 órai mise keretén belül történik a hamvazás szertartása, este 6 órakor nincs szentmise. Nagyböjt péntekjein este 6 órakor keresztúti imádságot végzünk a templomban.

4. BOLDOGEMLÉKŰ BRENER JÁNOS vértanú áldozó pap Boldoggá avatására 2018. Május 1-én, kerül sor a Szombathelyi Székesegyház előtti téren. 11˚˚Ünnepi szentmise, Főcelebráns: Mons. Angelo Amato bíboros, a Szentté avatási Ügyek Kongregációja prefektusa. Szentbeszédet mondja: Erdő Péter, bíboros, prímás, esztergomi-budapesti érsek. 14˚˚Tanúságtételek, gyermekeknek, fiataloknak és időseknek. Plébánián buszt indít jelentkezni, lehet a sekrestyében és a plébánián a busz költség oda vissza 5.000 Ft.

5. SZENTFÖLDI ZARÁNDOKLATOT indít Egyházközségünk 2018. Október 12-18-ig. Érdeklődni és jelentkezni lehet a sekrestyében és a plébánia hivatalban.

H E T I      M I S E S Z Á N D É K O K

10. SZOMBAT Szent Skolasztika szűz. 18˚˚ Elhunyt Katalin és Elhunyt Antal Szülőkért
11. ÉVKÖZI 6. VASÁRNAP

Elhunyt Szülőkért és Elhunyt Testvérekért