Évközi 6. vasárnap

 

ÉVKÖZI 6. VASÁRNAP

  2018. Február 11. Vasárnap.               liturgikus szín: zöld                           II. Zsoltárhét

 

1. BETEGEK KENETÉNEK FELVÉTELE Vasárnap van a betegek világnapja is. Ehhez kapcsolódva tartjuk itt a templomban a betegek napját, és a délelőtt 11 órai szentmisén szolgáltatjuk ki a betegek kenetét azon testvére­inknek, akik idős koruk vagy betegség miatt veszélyben vannak és kérik ezt a szentséget.

2. SZILÁGYI ÁLTALÁNOS ISKOLA felvételt hirdet leendő elsős gyerekek számára. Február 12-én, 17 órától iskola-bemutató tájékoztatót, február 13-án és 20-án 8-10 óráig nyílt órákat tartanak a leendő elsősök szüleinek a Szilágyi Iskola főépületében.

3. HAMVAZÓSZERDA Nagyböjtkezdete, szigorú böjti nap. A reggel 7 órai mise keretén belül történik a hamvazás szertartása, este 6 órakor nincs szentmise. Nagyböjt péntekjein este 6 órakor keresztúti imádságot végzünk a templomban.

4. BOLDOGEMLÉKŰ BRENER JÁNOS vértanú áldozó pap Boldoggá avatására 2018. Május 1-én, kerül sor a Szombathelyi Székesegyház előtti téren. 11˚˚Ünnepi szentmise, Főcelebráns: Mons. Angelo Amato bíboros, a Szentté avatási Ügyek Kongregációja prefektusa. Szentbeszédet mondja: Erdő Péter, bíboros, prímás, esztergomi-budapesti érsek. 14˚˚Tanúságtételek, gyermekeknek, fiataloknak és időseknek. Plébánián buszt indít jelentkezni, lehet a sekrestyében és a plébánián a busz költség oda vissza 5.000 Ft.

5. SZENTFÖLDI ZARÁNDOKLATOT indít Egyházközségünk 2018. Október 12-18-ig. Érdeklődni és jelentkezni lehet a sekrestyében és a plébánia hivatalban.

H E T I      M I S E S Z Á N D É K O K

10. SZOMBAT Szent Skolasztika szűz. 18˚˚ Elhunyt Katalin és Elhunyt Antal Szülőkért
11. ÉVKÖZI 6. VASÁRNAP

 

9˚˚

11˚˚

18˚˚

Elhunyt Szülőkért és Elhunyt Testvérekért

Elhunyt Szülőkért és Elhunyt Lajos Testvérért

Ad. int. Ord.

12. HÉTFŐ Köznap, az éhezőkért. 7˚˚ Elhunyt Apollónia nővérért
13. KEDD Köznap, a kiengesztelődésért. 7˚˚ Tisztító Tűzben Szenvedő Lelkekért
14. HAMVAZÓSZERDA 7˚˚

8˚˚

Élő Édesanyáért

Szilágyi Iskolai Mise

15. CSÜTÖRTÖK Köznap. 7˚˚ Hálából az Isten Kegyelemért
16. PÉNTEK Köznap. 7˚˚

18˚˚

Elhunyt Julianna Nagyszülőért

KERESZTÚT

17. SZOMBAT Köznap, a szervita rend hét szent alapítója. 18˚˚ Elhunyt Édesanyáért és Elhunyt Édesapáért
18. NAGYBÖJT 1. VASÁRNAPJA

I. Zsoltárhét

9˚˚

11˚˚

18˚˚

Elhunyt Tiborért

Pro Populo

Élő Bernadett és Tibor Gyógyulásáéért

Comments are closed.