ÉVKÖZI 3. VASÁRNAP

2020. január 26.vasárnap 17 óra

Református Nagytemplom

Dr. Takáts István ált. érseki helynök

EGYHÁZKÖZSSÉGI KÉPVISELŐTESTÜLETI GYŰLÉS: 2020. február 13-án, csütörtökön fél 6-kor, a plébánia közösségházában. Téma: A 2019-2020-as zárszámadás és költségvetés megtárgyalása.

SZENT BALÁZS PÜSPÖK ÉS VÉRTANÚ emléknapján február 3-án, hétfőn reggel 7 órakor, a Szilágyi Keresztény Általános Iskolásoknak 8 órakor, és este 6 órakor tartunk szentmisét. Minden szentmisében „Balázs áldásban” részesítjük a kedves testvéreket.

BETEGEK KENETÉNEK FELVÉTELE, a BETEGEK VILÁGNAPJÁHOZ KAPCSOLÓDÓAN: A betegek kenete nem az utolsó kenet! Aki súlyos testi vagy lelki beteg, vagy komoly műtét előtt áll, vagy 70 éves elmúlt már, az kérheti a beteg szentségének a felvételét. Feltétele a szentgyónás”Kegyelmi állapot”. Szent II. János Pál pápa február 11-ét, a Lourdes-i jelenések első napjának évfordulóját (1858. február 11.) a betegek világnapjává tette. Így az idősebb testvérek minden évben felvehetik ezt a szentséget, megerősítést nyerve a szenvedő Krisztustól. Az Egyház gyakorlata így az apostoli hagyományra vezet vissza, amikor a betegek kenetét kiszolgáltatja. Nálunk 2020. február 9-én, a vasárnap délelőtt 11 órai szentmise keretében szolgáltatjuk ki. Kérnénk, mindazokat a kik a szentséghez járulnak, előtte iratkozzanak fel a sekrestyében.

KATOLIKUS FARSANGI BATYÚS BÁL: 2020. Február 14. Péntek este 18 órakor kezdődik, az Ipari Iskola tornatermében, megközelíthető az iskola főbejárata a porta felől. Belépő díj nincs, önkéntes felajánlást szívesen várunk, ez azért fontos, hiszen vannak költségei a bálnak. Élő zene és tánc jó hangulat várja az érdeklődőket, Szalai Balázs énekes-zenész szórakoztatja a nagyérdemű közönséget.

H E T I M I S E S Z Á N D É K O K

25. SZOMBAT                   ÖKUMENÉ 17˚˚

18ᵌᵒ

Regina Mundi templom