ÉVKÖZI 21.VASÁRNAPJA

2019. Augusztus 25. Vasárnap liturgikus szín: zöld I. Zsoltárhét

1. SZENTMISE IDŐPONT VÁLTOZÁS: Ezen a héten a szentmisék, este 6 órakor kezdődnek.
  2. ÉRSEKI BEIKTATÁS: Udvardy György érsek atya beiktatására augusztus 31-én, szombaton délelőtt 10 órakor kerül sor a veszprémi Szent Mihály Bazilika-főszékesegyházban. Isten bőséges áldását kívánjuk Főegyházmegyénk új főpásztorára.

Fontos információk a beiktatással kapcsolatban: A Bazilikában csak a papság és a meghívóval rendelkező testvérek tudnak helyet foglalni. Mindenki a szabadtéren, két helyen felállított kivetítőkről tudja kísérni a szertartást, illetve a ferences templomban. Ezeket a helyeket 8 órától 9:15-ig tudják elfoglalni, tehát kérjük a testvéreket, hogy erre az időpontra figyeljenek. Természetesen biztosítjuk a szentáldozási lehetőséget. Fontos, hogy a Szentháromság terét csak a várkapu felől lehet                            megközelíteni.

1. EGYHÁZKÖZSÉGI CSALÁDI NAP A PLÉBÁNIÁN: Szeptember 7. Szombaton déli 12 órakor kezdődik. Várunk kicsiket és nagyokat, családosokat, és egyedülállókat. Kortalan élményt biztosítva mindenki számára. Sütemény, ital és pénzbeli adományokat elfogadunk- jelentkezni lehet a misék után a sekrestyében vagy hivatali időben a plébánián.
  1. Egyházközségi zarándoklat a Szepességbe

Az utazás időpontja: 2019. október 11-12. (két nap, egy éjszaka)

Utazás légkondicionált autóbusszal

Jelentkezni lehet kedden és csütörtökön 9 és 11 óra között a plébánián (Veszprém, Dózsa György út 9.) vagy a Regina Mundi-templom sekrestyéjében szentmisék előtt és után.

A jelentkezéssel egyidőben kérjük a 10 000 Ft utazási költség befizetését. A szállásért és a vacsoráért 40 Eurót kérünk befizetni. A belépődíjakat (kb. 20 Eurót) a buszon kérjük.

Program:

1. nap: Indulás reggel 6-kor a volt Dimitrov parkolójából

Aznap Kraszna Horkán az Andrássy-mauzóleumot és Betléren az Andrássy-vadászkastélyt látogatjuk meg, vezetéssel. Szentmise Szepeshelyen, a Szent Márton-katedrálisban.

Vacsora és szállás Lőcsén.

1. nap: Reggeli után szentmise és városnézés Lőcsén, Szepes vármegye egykori székhelyén. (Szent Jakab-templom, a régi városháza, a középkori szégyenketrec, a minorita kolostor és a Szentlélek-templom, valamint a Szűz Mária Látogatása-templom a Mária-hegyen) Rövid városnézés és szabadidő Besztercebányán.

Hazaérkezés kb. este 9 órakor.

1. ZARÁNDOKLAT SAN GIOVANNI ROTONDOBA

PATER PIO, A VILÁG LELKI ATYJA

Utazási időpont: 2019. október 14-18.

Utazással együtt 5 nap, 4 éjszaka

Utazás: a WizzAir menetrend szerinti járatával, valamint kényelmes,

légkondicionált autóbusszal.

Jelentkezni lehet a zarándoklatra: Minden héten, kedden és csütörtökön: 9-12-óráig.

REGINA MUNDI PLÉBÁNIA Hivatalában Stadler László Dezső plébános atyánál, Veszprém, Dózsa György u. 9. 8200.

Telefonszámon: (20) 823-2674.

Jelentkezési előleg: 50.000 Ft.

H  E  T  I  M  I  S  E  S  Z  Á  N  D  É  K  O  K

24. SZOMBAT SZENT BERTALAN APOSTOL. Ünnepe 18˚˚ Elhunyt Szülőkért
25. ÉVKÖZI 21. VASÁRNAP

I. Zsoltárhét