Események betöltése

NAGYBÖJTI TARTÓS ÉLELMISZER GYŰJTÉS

március 25 @ 17:00 - március 26 @ 19:00

2017. március 25-26.

Lehetőség szerint tartós élelmiszerrel járuljunk hozzá az egyház segélyakciójához.

A legkisebb adománnyal is a felebaráti szeretet csodája valósul meg közöttünk.

A templomainkban összegyűjtött élelmiszer felajánlások nem csak táplálékot jelentenek, hanem üzenetet is visznek magukkal, a gondviselő Isten kézzelfogható szeretetét a nélkülöző családokba.

A Katolikus Egyház kétezer éve minden történelmi korban a maga lehetőségeihez mérten felkarolta a szegényeket.

XVI. Benedek pápa egyik nagyböjti üzenetében így fogalmazott: „’A testben … a tagok törődjenek egymással’ (1 Kor 12,25), hangsúlyozza Szent Pál, hiszen egyetlen testet alkotunk. A testvérek iránti szeretet, melynek egyik kifejeződése az alamizsna – tipikus nagyböjti cselekedet az imádság és a böjt mellett – ebben a közös összetartozásban gyökerezik.”

Kezdés:
március 25 @ 17:00