Események betöltése

« Összes Események

• Ez az esemény elmúlt.

Egyházközségi zarándoklat a Szepességbe – 2019. október 11-12.

október 11 @ 06:00 - október 12 @ 21:00

70EUR

Egyházközségi zarándoklat a Szepességbe

Képtalálat a következőre: „szepesség”

Az utazás időpontja: 2019. október 11-12. (két nap, egy éjszaka)

Utazás légkondicionált autóbusszal

Jelentkezni lehet kedden és csütörtökön 9 és 11 óra között a plébánián (Veszprém, Dózsa György út 9.) vagy a Regina Mundi-templom sekrestyéjében szentmisék előtt és után.

A jelentkezéssel egyidőben kérjük a 10 000 Ft utazási költség befizetését. A szállásért és a vacsoráért 40 Eurót kérünk befizetni. A belépődíjakat (kb. 20 Eurót) a buszon kérjük.

Program:

1. nap: Indulás reggel 6-kor a volt Dimitrov parkolójából

Aznap Kraszna Horkán az Andrássy-mauzóleumot és Betléren az Andrássy-vadászkastélyt látogatjuk meg, vezetéssel. Szentmise Szepeshelyen, a Szent Márton-katedrálisban.

Vacsora és szállás Lőcsén.

1. nap: Reggeli után szentmise és városnézés Lőcsén, Szepes vármegye egykori székhelyén. (Szent Jakab-templom, a régi városháza, a középkori szégyenketrec, a minorita kolostor és a Szentlélek-templom, valamint a Szűz Mária Látogatása-templom a Mária-hegyen) Rövid városnézés és szabadidő Besztercebányán.

Hazaérkezés kb. este 9 órakor.

A SZEPESSÉG, SZLOVÁKIA KINCSESLÁDÁJA, sok mindenben Svájcra hasonlít. Szepes-megyét egy svájci kantonhoz hasonlíthatjuk. A kantonoknak is saját önkormányzatuk, sajátos kultúrájuk van; ehhez hasonlóan a megyék itt is önálló életet éltek. Saját nyelvjárásuk, népviseletük van, saját mondáik keletkeztek. De a megyék lakosai jellemükben, szokásaikban is különböznek. Mindegyik megye egyedi sajátságokkal rendelkezik. Műveltséggel, egyediséggel, és mindenek felett a legtöbb természeti szépséggel megáldott megyék közé tartozik a Szepesség.   A Szepesség emlékekben leggazdagabb városa Lőcse.

Kezdés:
október 11 @ 06:00