Események betöltése

• Ez az esemény elmúlt.

Bódi Mária Magdolna

április 14 @ 11:00 - 14:00

Megemlékezés Bódi Mária Magdolna vértanúságának 73. évfordulóján (2018. április 14., szombat)

2018. április 14-én, szombaton Litéren megemlékezést tartanak Bódi Mária Magdolna vértanúságának 73. évfordulója alkalmából. 10.15 órakor gyalogos zarándoklat indul a temetőből a litéri iskolához, ahol 11 órakor a vértanúság helyszínén ünnepi szentmisét mutat be Udvardy György pécsi megyéspüspök.

Bódi Mária Magdolna 1921. augusztus 8-án született Szigligeten. A szülei uradalmi cselédek voltak. Édesapjának nem voltak iratai, ezért a szülők nem házasodhattak össze. Magdi a falusi iskola hittanóráin ismerkedett meg a katolikus hittel. Elsőáldozásától kezdve buzgó lelki életet élt, és egészen Krisztusnak akarta szentelni magát. Szerzetes szeretett volna lenni, de szülei Egyház által nem szentesített kapcsolata miatt erre nem volt lehetőség.

1939-től a fűzfőgyártelepi Nitrokémia Rt. üzemében dolgozott, megbecsült munkáslányként. 1941-ben, Krisztus király ünnepén szüzességi magánfogadalmat tett, s 1942-ben a Mária Kongregáció tagjává avatták. 1945-ben a front elért családja akkori lakóhelyéhez, Litérhez. Jöttek a hírek a szovjet katonák nőkkel szembeni atrocitásairól. Magdi ezeket hallva elhatározta, hogy ha kell, az élete árán is hű marad Jézusnak tett fogadalmához.

1945. március 23-án két fegyveres szovjet katona támadt rá az óvóhely bejáratánál tartózkodó asszonyokra. Magdi ellenállást tanúsított, és menekülni igyekezett, erre az egyik katona többször rálőtt. A halálosan megsebesített lány utolsó szavai ezek voltak: „Uram, királyom! Végy magadhoz!”

Tiszta életének és halála körülményeinek ismeretében Mindszenty József akkori veszprémi püspök indította el a boldoggá avatáshoz szükséges egyházmegyei vizsgálatot.

Dátum:
április 14