Események betöltése

• Ez az esemény elmúlt.

KRISZTUS A MINDENSÉG KIRÁLYA, FŐÜNNEP

2018-11-25 @ 11:00 - 12:00

Képtalálat a következőre: „krisztus a mindenség királya”

KRISZTUS A MINDENSÉG KIRÁLYA

2018. november 25. 11.órakor kezdődik az Ünnepi mise.

KRISZTUS A MINDENSÉG KIRÁLYA, FŐÜNNEP

Az ünnep tárgya: Krisztus örök főpapsága, és mindenség fölötti királysága. A jelenleg tapasztalható és az emberiséget sújtó sok nyomorúság végső oka a népek elfordulása Krisztustól. Krisztusnak uralkodnia kell az emberiség értelmén, akaratán és szívén. Hatalma hármas: törvényhozó, itélő és végrehajtó.

Az Egyház ezen a napon minden templomban a kitett Oltáriszentség előtt elimádkozza a Jézus Szíve litániát. Ezzel az ájtatósság résztvevői a szokásos feltételek mellett teljes búcsút nyerhetnek.

1925-ben rendelte el az ünnepet XI. Piusz pápa, a Nikaiai Egyetemes Zsinat 1600 éves jubileuma alkalmából. Az Egyház a zsinaton kiemelte annak idején Jézus valóságos emberségét is az istensége mellett. Istenember. Uralom illeti meg tehát Jézust a teremtett világ és az emberi társadalom felett. Az evangéliumokban királyként szerepel Krisztus (Lk 1, 32-33; Jn 18, 33-37)

Az utolsó évközi vasárnapon ünnepeljük, advent első vasárnapja előtt.

Dátum:
2018-11-25