ÁDVENT 2. VASÁRNAPJA

1. December 9. liturgikus szín: viola                            II. Zsoltárhét

1. REGGELI RORÁTÉ SZENTMISE.: Advent hétköznapjain régi hagyomány szerint roráté szentmisét tartunk reggel 6³º órakor. A szentmise után imádkozzuk el a zsolozsma reggeli dicséretét. 7 órakor adventben nincs szentmise.
  2. KARÁCSONYI TARTÓS ÉLELMISZER GYŰJTÉS.: A plébániai karitászcsoport ezen a szombaton 8-án, és vasárnap 9-én, tartja a hagyományos tartós élelmiszer gyűjtését a rászorulók megsegítésére. Az elmúlt évekhez hasonlóan várjuk és hálásan köszönjük a testvérek tartós élelmiszer és pénzbeli adományait.
  3. KARITASZ KARÁCSONYI ÜNNEPSÉG ÉS SZERETET VENDÉGSÉG A PLÉBÁNIÁN: december 15-én, szombaton délután fél 4-kor.
  4. BETLEHEMI JÁTÉKOK PRÓBÁJÁRA.: Várjuk a gyermekek jelentkezését, vasárnap délelőtt 10˚˚órakor a templomunk téli kápolnájában. Felkészítő pedagógus Hutvágner Erika hitoktató.
  5. KATOLIKUS KALENDÁRIUM, és 2019-es FALINAPTÁR a sekrestyében kapható.

H  E  T  I  M  I  S  E  S  Z  Á  N  D  É  K  O  K

Elhunyt János és elhunyt szülőkért

„C” Év

ADVENTI GYERYAGYÚJTÁS

ADVENT 2. VASÁRNAP (keresztvetés és a hívek köszöntése után:)

Ének: Éneklő Egyház (ÉE.) 13.: Íme, kedveseim…

Ének: ÉE. 6.: Ó, jöjj, ó jöjj, Üdvözítő… (vagy: Jöjj el, jöjj el, Em­manuel…)

Izajás próféta könyvében olvassuk (35,1-4): „Örvendjen a puszta és a kiaszott vidék, ujjongjon a sivatag, és viruljon, mint a liliom! … Erősítsétek meg a lankadt kezeket, és a roskadozó térdeket szi­lárdítsátok meg! Mondjátok a remegő szívűeknek:

„Bátorság ne féljetek! Íme, eljön a ti Istenetek! Eljön… és megszabadít tite­ket.’”

Advent 1. vasárnapján előre figyeltünk, Jézus második eljövetelé­re. Ma visszafelé tekintünk: a messiási várakozásra. Az Ószövet­ségből Izajás próféta emelkedik elénk, aki már előre számos jöven­döléssel szól az Eljövendőről. Az Ószövetség evangélistájának is nevezhetnénk, aki megtanít előrelátni, a ködön át a csillagra nézni, a sivatag virágba borulásáért imádkozni. Adventi koszorúnk máso­dik égő gyertyája rá emlékeztessen, és az ő bizalmával kérjük Jé­zust: „Jöjj el, Urunk, Jézus!” (Hívek megismétlik: Jöjj el, Urunk, Jézus!)

1. Isten egyszülött Fia, te úgy jössz el, mint a szövetség igaz hírnöke, fogadjon be és ismerjen el téged a világ! (Hívek: Jöjj el, Urunk, Jézus!)

1. Megtestesülésed titka által kinyilatkoztattad a világnak isteni di­csőségedet; adj nekünk életet eljöveteled által! (Hívek: Jöjj el, Urunk, Jézus!)

1. Te azért jöttél, hogy üdvözítsd a bűnösöket; védelmezz minket a kísértések minden támadása ellen! (Hívek: Jöjj el, Urunk, Jézus!)

1. Hisszük, hogy eljössz ítélni a világot; mutasd meg rajtunk üdvözí­tő hatalmadat!

(Hívek: Jöjj el, Urunk, Jézus!)

1. Te az Atya jobbján ülsz; örvendeztesd meg az elhunytak lelkét szí­ned látásával!

(Hívek: Jöjj el, Urunk, Jézus!)

Istenünk, jusson el hozzád könyörgő imádságunk, hogy egyszülött Fiad megtestesülésének az ünnepén megtisztult lélekkel ajánljuk fel magunkat a szolgálatodra. Krisztus, a mi Urunk által. Ámen.

(Uram, irgalmazz!-tól folytatódik a szentmise)