Képviselőtestület

14. Makai Katalin
  15. Rostetterné Nagy Rita
  16. Vasi István

A II. Vatikáni Zsinat a világi híveknek, elsősorban az egyházközségi képviselő- testületnek különösen fontos szerepet szán a megújuló Egyház életében. Apostoli munkára hívja fel őket Krisztus ügyének szolgálatában.

Az Egyházközségi Képviselőtestület a plébános tanácsadó testülete. Feladata, hogy a plébániai közösség célkitűzéseit Istentől és az Egyháztól kapott küldetésének szellemében előmozdítsa.

Hivatalból tagjai a képviselőtestületnek a plébános és a kántor, valamint Halmai György a Szilágyi Erzsébet Keresztény Általánso Iskola igazgatója, Somogyi Eszter a Szent Margit Római Katolikus Óvoda vezetője, valamint a Plébánia Hivatal irodavezetője.

A képviselőtestület tagjai csak azok a katolikusok lehetnek, akik:

• tartósan az egyházközség területén laknak,
  • ha nem laknak ott, akkor legalább egy éve tevékenyen résztvesznek az egyházközség életében,
  • teljesen cselekvőképesek,
  • az egyházi előírások szerint nincsenek kizárva az eucharisztia vételének közősségéből,
  • megbérmálkoztak, (ettől egy ideig el lehet tekinteni)
  • egyházi hozzájárulásukat (egyházi adó) fizetik,
  • 18. évüket betöltötték, de még nem 70 évesek,
  • készek e feladat ellátására.

Az egyházközségi képviselőtestület tagjai kinevezésük jogán semmiféle anyagi ellenszolgáltatásra nem tarthatnak igényt, munkájukért ellenszolgáltatás nem jár.